Genç MÜSİAD Altın Konteyner İhracat Ödülleri sahiplerini buldu!

Genç MÜSİAD Altın Konteyner İhracat Ödülleri sahiplerini buldu!

Genç MÜSİAD Genel Merkez tarafından düzenlenen, İhracatı Geliştirme Komitesi’nin organize ettiği ihracat alanında ilk ve tek olma özelliğine sahip Altın Konteyner İhracat Ödülleri sahiplerini buldu.

 

Programa MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman KAAN, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Davut ALTUNBAŞ, Genç MÜSİAD Başkanı Yunus Furkan AKBAL, Genç MÜSİAD yönetim kurulu üyeleri ve Türkiye’nin farklı yerlerindeki Genç MÜSİAD şube üyeleri katıldı.

 

İhracatçı yarışmacılara; büyük ihracat, e-ticaret, ihracat performansı, ihracatın yıldızı ve limitsizsiniz gibi farklı kategoride ödüller verildi.

 

Abdurrahman Kaan yaptığı açıklamada “Bugün dünyada 314 noktada bulunan, yıllar öncesinin bir sivil toplum kuruluşundan artık bir sermaye platformuna dönüşmüş bir yapıyız. Daha fazla çalışmalı daha fazla üretmeliyiz. Eğer bu ülkeyi lider bir ülke yapacaksak, bu sizin gibi gençler sayesinde olacak. Genç nüfus fırsatımızı değerlendirdiğimiz takdirde ekonomi sıralamasında yukarılara çıkabiliriz. Blok dediğimiz Amerika, AB, Çin ve Asya ekonomileri arasında söz sahibi olabilmek için sizin çok daha fazla girişim, yatırım ve üretim gücü konularında gayret bekliyoruz. ”

 

Genç MÜSİAD başkanı Furkan Akbal ise ihracatın önemini şu sözlerle vurguladı.

“Genç MÜSİAD, dinamizmi ve aksiyoner yapısıyla pandemi olmasına rağmen faaliyetlerine asla ara vermedi. Tüm projelerimize sanal platformlarda devam edeceğiz dedik ve sayısız projeyi hayata geçirdik. Örneğin hepimizin bildiği bir proje olarak 3T programımızı çevrimiçi olarak gerçekleştirdik. Bunun gibi sayısız eğitimler, ticari toplantılar, vizyon buluşmaları gerçekleştirerek Türkiye’deki bu alanda en aktif gençlik sivil toplum kuruluşlarından biri olduk. Hamdolsun bugün Altın Konteyner projesinin ilkini gerçekleştireceğiz, inşallah Genç MÜSİAD’ımızın nişane projelerinden biri olur. Her zaman söylüyoruz; ihracatımız artsın ki ülkemize döviz girişi artsın. Bugün burada Üst kurul başkanımız Faruk Yamankaradeniz’e, İhracatı Geliştirme Komite başkanımız Muhammed Cem Çekerek’e ve her daim yanımızda olan koordinatörümüz Hakan Demir’e çok teşekkürler. Umuyorum, nice Altın Konteyner Ödüllerinde tekrar bir araya gelerek genç iş insanlarımızın ödüllerine şahit oluruz. ” dedi.

 

Genç MÜSİAD Global üst kurul başkanı A.Faruk Yamankaradeniz;

 

“Genç MÜSİAD dünyadaki teşkilatıyla gençler için örnek bir kuruluş olduğunu gösteriyor. İhracat tabi ki ekonomideki sürdürülebilirlik için olmazsa olmaz. Eğer bu konuda bir ülkemizde gelişim kaydedilecekse Genç MÜSİAD elbette o konuda bir proje hazırlamak mecburiyetinde. Tabi “Her marifet iltifata tabidir” diyerek böyle bir proje hazırladık. Her yarışmacıyı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Nice yıllar bu projenin devamını hep birlikte görmek ve ulusal bir marka haline geldiğine şahitlik etmek istiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürler.” dedi.

 

Genç MÜSİAD İhracatı Geliştirme Komite başkanı Muhammed Cem Çekerek ise;

“Bugün Genç MÜSİAD ailemize yeni bir proje daha katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burada dikkat çekmek istediğimiz husus, Türkiye’de gençliğin dünya ile aynı çizgiden yarışa başlıyor oluşu. Yeni dünya ekonomi şartlarında ihracat en merkezi konumda ve biz üyelerimizi dünya arenasına hazır hale getirmek için elimizden gelen eğitim, buluşma, pratik bilgiler, online pazar araştırmaları gibi projeleri halihazırda veriyoruz. Bunların sonucunda da gayret eden üyelerimizi ödüllendirerek ekosisteme yeni bir norm getirmiş oluyoruz. Türkiye’nin en geniş teşkilatına sahip genç iş insanlarının bulunduğu bu ailenin haricinde bu organizasyonu yapabilecek bir kurum olmaması, Genç MÜSİAD’ın ne kadar kıymetli bir yapı olduğunun göstergesidir. Özellikle MÜSİAD’ımızın desteği bizi sürekli cesaretlendirdi, Abdurrahman başkanımıza, Genç MÜSİAD başkanımız Furkan Akbal Bey’e, kıymetli yol arkadaşlarıma, bu projeyi hayata geçirmek için gayret eden başta proje koordinatörü Yunus Emre Şimşek Bey’e ve tüm ekip arkadaşlarıma teşekkürler. Nice Altın Konteyner ödüllerinde bir arada olmayı diliyorum.” dedi.

 

 

Yarışma kapsamında katılımcı firmaların 2020 yılında yaptıkları toplam ihracat, önceki yıllara göre gösterdikleri performans, kaç farklı ülkeye ihracat yapıldığı, yapacakları ilk ihracat işlemi gibi konular gözlenmiştir. Ayrıca firmalara bu süreçte ihtiyaçları olacakları ihracat bilgisi, pazar araştırması, gümrük bilgisi ve operasyon süreçleri hakkında diğer etkinliklerle bilgi verilmiştir.

 

 

5 farklı kategoride ödül alan firmaları ise şöyle;

 

Büyük ihracat ödülü kategorisinde;

Tarım sektöründe Agro Lee Tarım Makinaları

İnşaat sektöründe Terakki Yapı

Hizmet Sektöründe Gala Sahne Sistemleri

Makina Sektöründe Benka Arıcılık

İklimlendirme sektöründe Actherm Klima

Mobilya sektöründe Hevin Mobilya

 

İhracat Performans ödülü kategorisinde;

Gala Sahne Sistemleri

 

E-ihracat Ödülü kategorisinde;

Alçelik Mobilya

 

Limit Sizsiniz Ödülü Kategorisinde;

Benka Arıcılık

 

İhracatın Yeni Yıldızı Ödülü kategorisinde;

Köseoğlu Gıda ve BSK Grup Kimya Kozmetik

 

Ödüle layık görüldü. Firmalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


31 Mart 2021 Çarşamba

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.